Kripto Para Nasıl Alınır? Kripto Para Nedir? En İyi Kripto Para Borsaları!!

Kripto Para Nasıl Alınır? Kripto Para Nedir? Hangi kripto para borsası daha iyi? En çok kazandıran kripto para borsaları nelerdir? Neden kripto para almalıyım? Kripto para kaç lira? En pahalı kripto para hangisi? Dünyanın en pahalı kripto parası hangisi? 2017-2018 En çok artan kripto para hangisi? 2017-2018 En çok düşen kripto para hangisi? Kripto para ile zengin olmak mümkün mü? Kripto para kaç liralık almalıyım? En iyi kripto paralar hangileri? İlk kripto parayı kim bulmuştur? Hangi kripto para borsası güvenilir? En güvenilir kripto para borsası hangisi?

İlk kripto parayı Satoshi Nakamoto isminde birinin yada birilerinin bulduğu efsanesi hala internette dolaşmaktadır. İlk olarak bulunan kripto para Bitcoin‘dir. Bitcoin ilk çıktığında kaç liraydı diye sorarsanız eğer yaklaşık olarak Bitcoin ilk çıktığında 0,06 dolar’dı. Bitcoin en çok en yüksek kaç liraya çıktı derseniz de sıkı durun 17.500 dolar’ı geçmeyi başarmış ardından tekrar 10.000 dolar seviyelerinde inmiştir ve bu seviyelerde gezinmektedir. Düşmesine rağmen ilk çıktığı günden bu zamana 166.666 katı yüksek bir fiyatta gezinmektedir. Zirvedeki fiyatı ile ilk fiyat arasında TAM 291.666 kat bir değer farkı bulunmaktadır.

Bu inanılmaz bir fark olmakla birlikte 2010 yılında sadece 100$ ‘lık bitcoin almayı başarmış birinin 2017 yılında neredeyse 30 milyon lirasının olduğu anlamına gelmektedir.

Kripto Para Nedir? Kripto para & kripto paralar aslında geleneksel para birimleri olmamakla birlikte değerleri ile ilgili garantide kesinlikle yoktur. Kripto para şifreli para anlamına gelmektedir.

Kripto para; internet üzerinden alınıp satılan , herhangi bir merkezi olmayan veya bir aracı kuruma bağlı olmayan, sanal para birimi olarak açıklanabilir.

Bugün 0,1 dolar olan bir kripto para seneye 10.000 dolar olabilmektedir.

Kripto para nasıl alınır? Bir kripto para kripto para borsalarından satın alınır. Bunun için örneğin Binance , Cryptopia gibi hem en güvenli , hem de en çok kullanılan kripto para borsalarına üye olmak ardından da bu borsalara para yatırmanız gerekmektedir. Türkiye’den işlem yapmak için öncelikle Türkiye’de bulunan kripto para borsaları üzerinden üye olup paranızı buradan yurt dışındaki kripto para borsaları üzerine para gönderme işlemi yapılabilmektedir. Üyelik işlemlerinizin onaylanmasından sonra bu tür işlemler neredeyse dakikalar bazen saniyeler sürmektedir. 

En güvenilir kripto para borsaları arasında olan Binance ve Cryptopia ile işlem yapmak için üye olmak çok kolaydır. Kullanımları çok kolaydır. Kullanım kolaylıklarının yanında işlemlerinizi çok hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Çoğu zaman üyelik alımları yoğunluklardan dolayı durdurulabilmektedir. Üye alımları durdurulmadan ücretsiz olarak üye olmanızı tavsiye ederim. Binance kendi coinini çıkardığı için (BNB Coin) en çok kazandıran kripto para borsaları arasındadır. Ayrıca 3 milyondan fazla kullanıcıyada sahiptir. Daha az bilinen Cryptopia ‘nın da çok kısa bir süre sonra Binance gibi yaklaşık kullanıcı sayılarına ulaşacağını düşünmekteyim. ( Geleceğin Kripto Para Borsaları arasında olan ve bir ICO projesi olan DEEX Borsasını da buradan okuyabilirsiniz. )

BINANCE ÜYELİK

CRYPTOPIA ÜYELİK

Cryptopia Üye Ol – Cryptopia Kayıt Ol

Kripto para kaç lira? Bu sorunun yanıtını vermek için ilgili kripto paranın ismini biliyor olmuş olmanız gereklidir. Örnek vermek gerekirse 42 coin !

42 COIN Dünyanın en pahalı kripto parasıdır. 1 adet 42 coin 1.000.000 $ geçen ilk coindir. 42 coin’den Dünyada sadece 42 adet bulunmaktadır.

Not: Şimdilik en pahalısıdır. Yakında en pahalı coinin Bitcoin olacağı söylentileri giderek artmakta ve yayılmaktadır.

Eğer 42 coin isimli kripto paranın ne kadar olduğunu öğrenmek ve 42 coin gibi bir coinden almak isterseniz yapmanız gereken Cryptopia Kripto Para Borsasına Üye Olmaktır. 42 coin’i buradan alabilirsiniz. Güncel fiyatlarını buradan anlık olarak takip edebilir öğrenebilirsiniz.

Neden kripto para almalıyım derseniz eğer çünkü değişen ve dijitalleşen dünyamızda yakın zamanda söylenilen artık her yerde kripto para kullanılacağıdır. Elbette bu şuan kripto para piyasasında bulunan her kripto para kullanılacak demek değildir. Fakat değişime ayak uydurmamız gerekmektedir. Günümüzde bir kripto para nedir , kripto para nereden alınır , kripto para nasıl alınır sorularına cevap verebilmemiz ve bu konu hakkında en azından Cem Yılmaz’ın dediği gibi derdimizi anlatacak ve/veya halledebilecek kadar bilgi sahibi olmamız gerekmektedir. Bu konu geçmişte hiç önemli değildi. Şimdi az önemli ama ileride emin olun ki çok çok önemli bir hal alacak.

Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.

Herkesin mutlaka kripto paranın ne olduğunu , risklerini , kazançlarını , kayıplarını , kripto para cüzdanlarının kullanımını , kripto para borsalarına nasıl üye olunduğunu bilmesi , kripto para transferleri yapmayı test etmesi ve bütün bu konuları tecrübe etmesi gerçekten çok önemlidir.

2017-2018 En çok artan kripto para hangisi? 2017-2018 En çok düşen kripto para hangisi?

2017 yılında en çok artan kripto paralar içinde bitcoin,litecoin,ethereum,ripple,verge,mona,iota,monero gibi kripto paralar yer almaktadır.

2018 yılında en çok artacak ve 2020 yılında zirve yapacağı söylenilen kripto paralar arasında VERGE (XVG) yer almaktadır. Verge’nin 2020 yılında 50 dolar ($) civarında olacağı yazılmaktadır. Unutmayın çıktıktan sonra neredeyse 300.000 bin kat artan bir bitcoin örneği varken bu piyasada hiç bir şeye imkansız dememeyi öğrenmeli dilerseniz sizi sarsmayacak bir yatırım yapıp beklemeli yada bu yükselişlerin hepsi size hayal geliyorsa kripto para almamalısınız. Verge şuan ne kadar diye soracak olursanız yaklaşık fiyatı bugün itibari ile 0,06 dolar civarındadır.

Eğer Verge Coin almak isterseniz bu iki kripto para borsasını rahatlıkla kullanabilir işlem yapabilirsiniz.

BINANCE ÜYELİK

CRYPTOPIA ÜYELİK

Kripto para ile zengin olunur mu? Evet zengin olabilirsiniz. Fakat unutmayınız ki fiyat artışları gibi fiyat düşüşleri de yaşanmaktadır. Bu sebepten mutlaka sizi etkilemeyecek cüzzi miktarlarda yatırım yapmalısınız. Kaç liralık kripto para almalıyım? Yapacağınız bir kaç yüz dolarlık bir yatırım sizi sarmayacaktır ama çok yüksek bir ihtimalle bir kaç yıl o yatırımınızı bozdurmadan muhafaza edebilirseniz sizi zengin biri yapacaktır.

Kripto Para ile Zengin Olmak

Önümüzdeki 2 yıl içinde en çok artış gösterecek kripto paralar XVG (VERGE) , XRP (RIPPLE) , BTC (BITCOIN) , ETH (ETHEREUM) olacaktır.

Yukarıda yazının başında vermiş olduğum 100 dolarlık Bitcoin örneğini unutmayın..

Eğer sizinde takip ettiğiniz coinler varsa yorum olarak belirtirseniz o coin ile ilgili araştırma yapabilir yazısını yazabilirim.

2018’in En Çok Para Kazandıracak ICO Projeleri Neler

Eğer merak ediyor ve ciddi paralar kazanmak istiyorsanız yazımı okuyabilirsiniz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir